Nowa Astra OPC

Od teraz Fordowi Focusowi RS wyrósł naprawdę spory konkurent, Astra OPC. To tej pory nie była to zbyt ciekawa propozycja dla fanów usportowionych kompaktów, teraz jednak  nowa wersja jest niezwykle ciekawa.

Astra OPC otrzymała ciekawy 2-litrowy silnik czterocylindrowy napędzany benzyną z turbodoładowaniem, który w sumie generuje moc ponad 300 koni mechanicznych. Opel sportowy z segmentu C będzie napędzany jedynie na przednią oś. General Motors, właściciel Opla zdecydował się jednak na założenie specjalnego, napędzanego elektronicznie mechanizmu różnicowego, który bez problemów zapewni nam odpowiednie przenoszenie tak dużej mocy tylko na przednią oś.

Nowa Astra OPC trafi do normalnej sprzedaży już pod koniec przyszłego  roku

Będzie się ona na pewno wyróżniała ciekawym, a zarazem agresywnym pakietem nakładek aerodynamicznych, a także niezwykle dużym.

Serwis Autocar donosi, iż Astra OPC otrzyma 2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, który będzie produkował około 305 KM. Co ciekawe, sportowy Opel z segmentu C będzie napędzany wyłącznie na przednie koła. Koncern GM zamontuje jednak w samochodzie specjalny, elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy, który pozwoli skutecznie przenieść tak ogromną moc na przednią oś.

Astra OPC przyśpiesza od zera do 100 km/h w 6,4 sekundy. Napęd przenoszony jest przez 6-biegową ręczną skrzynię biegów. Odpowiednie właściwości jezdne zapewnia specjalne zawieszenie OPC, które dodatkowo uzupełniono 18-calowymi aluminiowymi obręczami. W środku również znajdziemy kilka ciekawych elementów. Zobaczymy tam między innymi sportowe fotele Recaro i atrakcyjne wizualnie elementy z linii OPC Line.

Dodaj komentarz